
Ny leder for IT i Telia Norge
Jon Espen Nergård blir ny CIO i Telia Norge og vil inngå i selskapets ledergruppe.
Pressemelding
3. juni 2026 10:00
– IT er en svært sentral og viktig del av vår virksomhet, og jeg er veldig glad for at Jon Espen Nergård har påtatt seg ansvaret for å lede IT-divisjonen hos oss. Han har 13 års erfaring fra lederroller innen teknologi, produktutvikling og større endringsprosesser i nordisk medie- og telekombransje, og vil være en verdifull ressurs i Telia Norge, sier Bjørn Ivar Moen, administrerende direktør i Telia Norge.
Jon Espen Nergård kommer fra stillingen som CTO i Allente Group, hvor han hadde ansvar for produktutvikling, IT og sikkerhet, data og AI, digitalisering, distribusjonsplattformer og teknisk drift. Han spilte en viktig rolle i sammenslåingen av to store nordiske organisasjoner etter fusjonen som etablerte Allente. Før det jobbet han mange år i Canal Digital med produktutvikling, IT-utvikling og ledet arbeidet med overgangen fra satellitt-TV til strømming.
– Jeg er veldig glad for denne muligheten til å jobbe i et selskap med sterke merkevarer og med produkter og tjenester som danner selve grunnlaget for det digitale hverdagslivet for så mange nordmenn, sier Nergård. – Bak svært mange av disse produktene og tjenestene ligger IT, og sammen med dyktige kolleger i Telia Norges IT-divisjon skal vi gjøre dem enda bedre og sikrere for våre kunder.
Jon Espen Nergård begynner i stillingen 1. juni.
Kontakt og medier
Gå til kontaktsiden for kontaktinfo

